Теплові завіси
Теплові завіси призначені для захисту опалювальних приміщень від холодного повітря, що потрапляє всередину через відкриті двері, ворота, робочі вікна. Принцип дії: потужний вентилятор, встановлений усередині теплової завіси, створює швидкісний потік повітря, створюючий "невидиму перешкоду", що не дозволяє теплому повітрю виходити назовні, а холодному проникати всередину приміщення. Теплові завіси зазвичай встановлюються над дверима і створюють потік повітря направлений вниз. Теплові завіси незамінні в магазинах, ресторанах, складських приміщеннях, скрізь, де великий потік відвідувачів приводить до частого відкриття дверей. Більш того, правильно підібрана завіса дозволяє навіть взимку тримати двері постійно відкритою і при цьому підтримувати усередині приміщення комфортну температуру без додаткових енерговитрат.
Завіса може бути корисна і влітку, якщо в приміщенні працює кондиціонер, то вона допомагає утримувати прохолодне повітря (зрозуміло, при вимкненому обігріві), захищає від попадання пилу і комах.
Теплові завіси мають довжину від 600 до 2000 мм. Найбільшого поширення набули апарати завдовжки 800 - 1000 мм, призначені для установки над стандартним дверним отвором. Довжина правильно підібраної завіси повинна бути рівна або трохи більше ширини отвору, оскільки тільки в цьому випадку потік повітря буде цілком його перекривати і не дасть холодному повітрю потрапити всередину. Якщо отвір дуже широкий (більше 2 метрів), то слід встановлювати декілька апаратів впритул один до одного. Продуктивність по повітрю є основним параметром будь-якої завіси. Від продуктивності залежить швидкість повітряного потоку і, відповідно, оптимальна висота установки. Наприклад, для захисту стандартного дверного отвору шириною 0,8 - 1,0 метр і заввишки 2,0 - 2,2 метра потрібно завіса з продуктивністю по повітрю 700 - 900 кб.м / ч. У цьому випадку швидкість повітряного потоку на виході завіси складе 6 - 8 м / с, а на рівні підлоги - 1,5 - 2,0 м / с. Однак такі завіси коштують 500 - 700 доларів і часто в цілях економії встановлюють апарати з меншою продуктивністю, призначені для захисту отворів висотою до 1,5 метрів (вікно каси, вікно видачі товару і т.п.). У цьому випадку через нижню частину дверного отвору проникатиме холодне повітря, і бажаний ефект від застосування теплової завіси буде досягнутий лише частково. Зауважимо, що за наявності тамбура застосування завіси з низькою продуктивністю може бути цілком виправдане - подвійні двері створюють додаткову перешкоду холодному повітрю і дозволяють використовувати менш дорогу завісу.
Характеристики повітряно-теплової завіси.
Повітряно-теплові завіси призначені для захисту опалювальних приміщень від холодного повітря, що потрапляє всередину через відкриті двері, ворота, робочі вікна. Принцип дії цих пристроїв простий. Потужний вентилятор, встановлений усередині завіси, створює високошвидкісний потік повітря, створюючий невидиму перешкоду і не що дозволяє теплому повітрю виходити назовні, а холодному - проникати всередину приміщення. Завіси зазвичай встановлюються над дверима і створюють потік повітря, направлений вниз.
Теплові завіси незамінні в магазинах, ресторанах, складських приміщеннях - скрізь, де великий потік відвідувачів приводить до частого відкриття дверей. Більш того, правильно підібрана завіса дозволяє навіть взимку тримати двері постійно відкритою і при цьому підтримувати усередині приміщення комфортну температуру без додаткових енерговитрат. Завіса може бути корисна і літом - невидима перешкода утримує в приміщенні з кондиціонером повітря (зрозуміло, при вимкненому обігріві), захищає від попадання пилу і комах.
У цій статті розповідається про те, як правильно вибрати повітряно-теплову завісу, які параметри є найбільш важливими, чим відрізняються один від одного завіси різних торгових марок.