Зволожувачі повітря


                      Узимку вологість повітря в наших будинках (квартирах, офісах, заміських дачах) стає занадто низкою - 15 - 25% при нормі 40 - 60%. Тим часом, достатній рівень вологості - це не просто комфорт. Здоров'я й нормальне самопочуття людей залежать від неї не менше, ніж від оптимальної температури.

В умовах сухості повітря в людей з'являється стомлюваність, підвищується сприйнятливість до хвороботворних мікробів і вірусів, оскільки пересихають слизисті оболонки, що виконують захисну функцію в організмі. Особливо помітно це проявляється в дітей. Знижена вологість сильно позначається на кімнатних рослинах - вони погано ростуть і починають сохнути (для багатьох квітів нормою є вологість 60 - 90%). Розсихаються меблі й паркет. Навіть шкіра людини швидше старіє при недостатній вологості. Для запобігання всіх цих негативних явищ і призначені побутові зволожувачі повітря. У рекламних проспектах майже ніколи не приводяться причини, по яких вологість повітря стає низькою саме взимку.

Далі ми трохи розповімо про фізичну природу цього явища. Кількість водяної пари, що може втримуватися в повітрі, сильно залежить від температури - чим вище температура, тим більше вологи може в ньому перебувати. Кількість вологи, що втримується в повітрі, характеризується двома величинами - відносною й абсолютною вологістю. Абсолютна вологість показує скільки грамів водяної пари втримується в одному кубічному метрі повітря. Незважаючи на свою наочність, абсолютна вологість не дає даних про те, наскільки повітря вологе або сухе. А для визначення "сухості" повітря використовується відносна вологість, що показує наскільки повітря далеке від насичення водяною парою (відносна вологість повітря дорівнює відношенню вологи, що втримується в повітрі, до максимальної кількості вологи, що може втримуватися в повітрі при даній температурі). Наприклад, при температурі повітря 20 °С і 50% відносної вологості в повітрі втримується 8,7 грам водяної пари половина від максимальної кількості , що могло б утримуватися в повітрі при даній температурі. Для нас важлива саме відносна вологість, оскільки від неї залежить інтенсивність випару вологи зі шкіри людини, з дерев'яних меблів і т.п.

Що ж відбувається з вологістю повітря взимку? Відносна вологість зовнішнього повітря в зимовий період може бути цілком нормальною 60-70 %. У той же час абсолютна вологість буде низькою, оскільки холодне повітря не може містити велику кількість водяної пари. При провітрюванні теплого приміщення, холодне повітря з низьким змістом вологи попадає усередину й нагрівається. При цьому кількість водяної пари в повітрі (абсолютна вологість) не змінюється, але в теплому повітрі могло б утримуватися значно більше водяної пари, чим у холодному, і відносна вологість зменшується. Таким чином, внаслідок природної вентиляції, узимку в опалювальних приміщеннях вологість повітря стає нижче норми в 2-3 рази. Т

радиційні зволожувачі працюють за принципом "холодного" випару. Спеціальна сітка випарника повністю просочується вологою. Вбудований вентилятор засмоктує сухе повітря із приміщення й проганяє його через вологу сітку, що забезпечує оптимальне зволоження повітря й не вимагає додаткових приладів контролю.

Парові зволожувачі у своїй роботі використають принцип "гарячого" випару. За допомогою двох електродів нагрівають воду й перетворюють її в пару. Вони відрізняються високою продуктивністю, і для їх найбільш економічної експлуатації рекомендується регулювати швидкість зволоження за допомогою контролерів.

Ультразвукові зволожувачі Використають більше ефективну технологію зволоження повітря. Вона дозволяє за допомогою високочастотних коливань перетворювати воду в мікроскопічну "водяну хмару". За допомогою вентилятора сухе повітря всмоктується, проходить через "водяну хмару" і потім розподіляється по кімнаті. Високоефективний фільтр-картридж очищає воду від мінералів і домішок. Відмінною рисою цих зволожувачів є дуже низький рівень шуму.